PREDAVANJE ZA RODITELJE – SIGURNI I ODGOVORNI NA INTERNETU

Poštovani roditelji,

u okviru projekta Razmisli pa klikni ide u vrtić udruga RODA  organizira predavanje za roditelje pod nazivom SIGURNI I ODGOVORNI NA INTERNETU koje će se održati 24.10.2017. u 18 sati u dvorani Dječjeg vrtića “Olga Ban” Pazin (gornji vrtić) – Prolaz Otokara Keršovanija 1.

Predavanjem se žele ojačati roditeljske kompetencije kojima će podržavati djecu da postanu odgovorni korisnici interneta koji se brinu za vlastitu sigurnost, ali i sigurnost drugih na internetu.

Primijećen je rastući trend djece od najranije dobi koji su korisnici digitalnih tehnologija stoga pozivamo roditelje da se odazovu predavanju kako bismo pomogli djeci stvoriti pozitivne navike korištenja internetskih medija od najranije dobi.

PROGRAM “BABY FITNESS”

CENTAR ZA SOCIJALNU SKRB PAZIN

Podružnica Obiteljski centar najavljuje program

“BABY FITNESS”

za bebe, mame i tate

Baby fitness je  certificirani UNICEF-ov program za roditelje i djecu do prve godine života. Cilj programa je poticanje rane privrženosti između djeteta i roditelja, uz pomoć razvojne gimnastike i masaže, te psihosocijalne i zdravstvene podrške.

Kroz vježbe i predavanja interdisciplinarnog tima (pedijatra, fizioterapeuta, psihologa i logopeda) mame, tate i bebe uče kako međusobno još bolje komunicirati – ne samo glasom, već dodirom i pokretom, kako bolje zadovoljiti bebine potrebe te kako bolje brinuti o bebinom zdravlju.

Program se provodi kroz ciklus od 4 radionice koje se održavaju jednom tjedno u poslijepodnevnim satima, u prostorijama Dječjeg vrtića „Olga Ban“ Pazin,  Prolaz Otokara Keršovanija 1.

U tijeku su prijave za ciklus koji započinje

u studenom 2017.

Dodatne informacije i prijave (do popune grupe!)

na tel. zdravstvene voditeljice vrtića: 099/228 0303

Program se provodi  uz podršku Istarske županije.

VESELIMO SE VAŠEM DOLASKU

Svjetski dan učitelja

Dana  5. listopada obilježava se Svjetski dan učitelja kako bi se naglasila važnost uloge koju prosvjetni djelatnici imaju u razvoju cjelokupnog društva. Obilježavanjem ovog dana daje se potpora prosvjetnim djelatnicima u obavljanju njihove odgovorne zadaće.

Upravni odjel za samoupravu, upravu i društvene djelatnosti Grada Pazina  organizirao je proslavu Svjetskog dana učitelja. Uz prigodni program podijeljeni su pokloni i priznanja za prosvjetare jubilarnog broja godina radnog staža.

Iz Dječjeg vrtića „Olga Ban“ Pazin priznanja su dobile:

Trošt Lanča Gordana – 15 godina staža

Salopek Aničić Dajana – 15 godina staža

Žufić Gordana – 10 godina staža

Baxa Ingrid – 10 godina staža

Ivetac Eva – 10 godina staža

Ovim putem čestitamo svim odgojno-obrazovnim djelatnicima Svjetski dan učitelja i želimo puno uspjeha u budućem radu.

Dječji tjedan

Kao i svake godine u prvom tjednu mjeseca listopada obilježavamo  Dječji tjedan.  Cilj Dječjeg tjedna je naglasiti važnost poštivanja dječjih prava koja su im zajamčena Konvencijom o pravima djeteta. Sva se djeca rađaju sa slobodama i s pravima koja pripadaju svim ljudskim bićima i odgovornost svih nas je ta prava poštivati.

U vrtiću smo ovaj tjedan obilježili na različite načine; razgovarali smo i učili o dječjim pravima i o djeci u svijetu, igrali razne igre, organizirali biciklijadu i romobilijadu, posjećivali jedni druge, međusobno se družili, gledali predstave i mnoge druge zabavne stvari.

Društvo “Naša djeca” Pazin poklonio nam je kazališnu  predstavu  Teatra Oz „Ključarica“ u kojoj su uživala djeca pazinskih vrtića.

Program radionica za roditelje “Rastimo zajedno”

Poštovani roditelji,

Započinjemo s programom radionica za roditelje “Rastimo zajedno”. Više o samom programu možete pronaći ovdje.

Prvi susret planiran je u četvrtak, 12.10.2017. u gornjem vrtiću, Prolaz O. Keršovanija 1 u 17 sati (soba jasličke skupine “Pačići”).

Pozivamo vas da se prijavite na radionice u stručnoj službi, kod odgajateljica vašeg djeteta ili putem telefona ili e-maila (095 6200489, pedagog@vrtic-olgaban-pazin.hr) najkasnije do petka 6. listopada 2017. Broj polaznika je ograničen (min. 10, max 14).

Vjerujemo da ćete na radionicama puno naučiti o sebi i svom djetetu. Rast ćemo zajedno!

Voditeljice programa: Vesna Rusijan Ljuština, ravnateljica

Maja Obućina, pedagoginja