• JELOVNIK

    JELOVNIK OD 11. 12. DO 15. 12. 2017.   PONEDJELJAK, 11. 12, ZAJUTRAK:         MLIJEKO, KRUH, NAMAZ OD SKUTE, CORNFLAKES DORUČAK:  VOĆE RUČAK:       MANEŠTRA OD „BOBIĆI“, KOLAČ UŽINA:      OBIČNI JOGURT, MUSLI   UTORAK, 12. 12. ZAJUTRAK:         PROSO NA MLIJEKU SA KRAŠEXPRESOM DORUČAK:  VOĆE RUČAK:      …

 • Opće informacije

  Zdravstveni voditelj: Marija Dagostin Broj telefona: 099 2280303   UPIS U VRTIĆ Prije upisa u vrtić potrebno je predočiti potvrdu o obavljenom sistematskom pregledu iz koje je vidljivo da je dijete cijepljeno protiv bolesti iz Programa obveznih cijepljenja, s iznimkom djece koja imaju kontraindikacije…

 • Uši i gnjide u kosi

  Uši i gnjide u kosi: mitovi i istina o tim groznim i dosadnim parazitima Uši u kosi. I sam spomen na njih tjera nas da se češkamo po glavi. Svake godine na stotine djece diljem Hrvatske, najčešće oni između 3 i 11 godina, dolaze…

 • Ostaje li dijete gladno u jaslicama i vrtiću?

  Mame znaju da njihova djeca ne vole neke namirnice i kad vide da su one na jelovniku u jaslicama ili vrtiću boje se da će njihovo dijete ostati gladno. Prehrana u dječjim ustanovama za dnevni boravak može se razlikovati od one kod kuće, ali…

 • Zarazne bolesti probavnog trakta

  Proljev i povraćanje su simptomi mnogih virusnih ili bakterijskih bolesti probavnog takta koje su također dosta česte u vrtićima. Većinu takvih bolesti roditelji mogu liječiti sami kod kuće. Opasnost od tih simptoma je dehidracija kojoj su mala djeca posebno sklona. Osnovna terapija je nadoknada…

 • Opće informacije

  Zdravstveni voditelj: Marija Dagostin Broj telefona: 099 2280303   UPIS U VRTIĆ Prije upisa u vrtić potrebno je predočiti potvrdu o obavljenom sistematskom pregledu iz koje je vidljivo da je dijete cijepljeno protiv bolesti iz Programa obveznih cijepljenja, s iznimkom djece koja imaju kontraindikacije…

 • O MONONUKLEOZI

  MONONUKLEOZA Posljednjih dana među djecom je češća pojava simptoma koji ukazuju na mogućnost infekcije virusom koji izaziva mononukleozu. Kako bi se izbjegao strah i nepotrebna panika, dobro je biti informiran. Mononukleoza ili “mono” je infekcija čiji su simptomi slični gripi i ona obično prođe…