• JELOVNIK

  JELOVNIK OD 1. 07. DO 5. 07. 2024. PONEDJELJAK, 1. 07. ZAJUTRAK:  ČAJ, KRUH, TOPLJENI SIR DORUČAK:    VOĆE RUČAK:        BOLONJEZ UMAK SA GRAŠKOM, TJESTENINA, ZELENA SALATA UŽINA:        MJEŠANO VOĆE UTORAK, 2. 07. ZAJUTRAK:  MLIJEKO,KUKURUZNE PAHULJICE DORUČAK.    VOĆE RUČAK:        VARIVO OD MAHUNA I KRUMPIRA, MESNA…

 • Opće informacije

  Zdravstveni voditelj: Marija Dagostin Broj telefona: 099 2280303   UPIS U VRTIĆ Prije upisa u vrtić potrebno je predočiti potvrdu o obavljenom sistematskom pregledu iz koje je vidljivo da je dijete cijepljeno protiv bolesti iz Programa obveznih cijepljenja, s iznimkom djece koja imaju kontraindikacije…

 • KAKO SE PONAŠATI U SAMOIZOLACIJI?

  Poštovani roditelji! Iako već dugo pričamo o Koronavirusu i sve već znamo, u ovom trenutku sam osjetila potrebu da Vam se obratim na ovaj način. Svi pokušavamo, koliko je to moguće, normalno živjeti i raditi. No svakog dana ima sve više zaraženih osoba i…

 • ISTRA BEZ KARIJESA

  Istarski domovi zdravlja pokrenuli su projekt“ ISTRA BEZ KARIJESA“ . Organizirat će se odlazak vrtićke djece u ordinaciju dentalne medicine,  dolazak stomatologa u vrtiće te edukacija i prezentacija projekta odgajateljima i roditeljima u četvrtak 3. svibnja u dvorani gornjeg vrtića. Pozivamo sve roditelje da…

 • Roditelji, pazite na mliječne zubiće!

    Vrlo je važno mliječne zube očuvati zdravima da bi novi zubi niknuli u čistu i zdravu usnu šupljinu, da ne izrastu pokvareni… Uvijek se pitam zašto se djeci na dar daju čokolade i grickalice? Zašto im se umjesto slatkoga ne ponudi voće, veli…

 • Uši i gnjide u kosi

  Uši i gnjide u kosi: mitovi i istina o tim groznim i dosadnim parazitima Uši u kosi. I sam spomen na njih tjera nas da se češkamo po glavi. Svake godine na stotine djece diljem Hrvatske, najčešće oni između 3 i 11 godina, dolaze…

 • Ostaje li dijete gladno u jaslicama i vrtiću?

  Mame znaju da njihova djeca ne vole neke namirnice i kad vide da su one na jelovniku u jaslicama ili vrtiću boje se da će njihovo dijete ostati gladno. Prehrana u dječjim ustanovama za dnevni boravak može se razlikovati od one kod kuće, ali…

 • Zarazne bolesti probavnog trakta

  Proljev i povraćanje su simptomi mnogih virusnih ili bakterijskih bolesti probavnog takta koje su također dosta česte u vrtićima. Većinu takvih bolesti roditelji mogu liječiti sami kod kuće. Opasnost od tih simptoma je dehidracija kojoj su mala djeca posebno sklona. Osnovna terapija je nadoknada…

 • O MONONUKLEOZI

  MONONUKLEOZA Posljednjih dana među djecom je češća pojava simptoma koji ukazuju na mogućnost infekcije virusom koji izaziva mononukleozu. Kako bi se izbjegao strah i nepotrebna panika, dobro je biti informiran. Mononukleoza ili “mono” je infekcija čiji su simptomi slični gripi i ona obično prođe…