ISTRA BEZ KARIJESA

Istarski domovi zdravlja pokrenuli su projekt“ ISTRA BEZ KARIJESA“ . Organizirat će se odlazak vrtićke djece u ordinaciju dentalne medicine,  dolazak stomatologa u vrtiće te edukacija i prezentacija projekta odgajateljima i roditeljima u četvrtak 3. svibnja u dvorani gornjeg vrtića. Pozivamo sve roditelje da se odazovu edukaciji i prezentaciji.

Nakon toga slijedi podjela obrasca roditeljima koji s obrascem idu svom odabranom stomatologu ili ga biraju ukoliko ga nemaju (u okviru projekta zaposlen je novi stomatolog u DZ Pazin). Stomatolog će ispuniti obrazac sa statusom zuba i roditelj ga vraća odgajateljicama, a one voditelju projekta. Nakon 6 mjeseci činimo istu stvar sa obrascima.

Cilj projekta je dobiti:          

1.statistički podatak koliko se smanjio KEP nakon 6 mjeseci pranja zuba,

2.da roditelji odaberu stomatologa djetetu,

3.stvaramo naviku djetetu (a time i umanjujemo strah) i roditelju za odlazak na  redovne kontrole svakih 6mjeseci

Dolazak stomatologa u vrtiće ponovo slijedi nakon toga po dogovoru.

Voditelj projekta je dr. med dent Kristijan Dujmenović, a i svi ostali članovi projektnog tima „ISTRA BEZ KARIJESA“ nadaju se uspješnoj suradnji i poboljšanju oralnog zdravlja naših najmlađih.