Glazba u vrtiću

Ove smo se godine odlučili malo više pozabaviti glazbom u radu s djecom.

U tu nam je svrhu u ožujku došla profesorica u mirovini, s učiteljskog fakulteta u Zagrebu mr. sc. Heda Gospodnetić te održala odličnu edukaciju o provođenju glazbenih aktivnosti s djecom u vrtiću s naglaskom na pjevanju.

Heda Gospodnetić autorica je priručnika: Metodika glazbene kulture za rad u dječjim vrtićima 1, Metodika glazbene kulture za rad u dječjim vrtićima 2, Dječje igre s pjevanjem: uz pratnju klavira i/ili gitare i najnovije Dječje tradicijske igre s pjevanjem.

Nakon njezine edukacije u ožujku, u travnju smo se nastavili educirati o glazbenim aktivnostima u vrtića s našim vrsnim etno muzičarima Goranom Farkašem i Myriam de Bonte koji osim edukacija za odgojiteljice provode i glazbene aktivnosti s djecom iz 3 skupine našeg vrtića.

Nastavak suradnje s navedenim edukatorima, nastaviti ćemo i iduće pedagoške godine kroz radionice tradicijske glazbe iz Hrvatske i svijeta.