12. Stručni skup predškolskih ustanova Istarske županije

20. ožujka, 2024.g. u Puli je održan  12. Stručni skup predškolskih ustanova Istarske županije u organizaciji Nastavnog Zavoda za javno zdravstvo Istarske županije u suradnji s Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti, Dječjim vrtićem Pula te Dječjim vrtićem Neven iz Rovinja.

Na skupu su se obrađivale teme poput zdravstvenog stanja djece u Istarskoj županiji,  prijelaza iz dječjeg vrtića u osnovnu školu, važnosti tjelesne aktivnosti, higijene i igre te osiguranja kvalitete u ranom i predškolskom odgoju. Našu su ustanovu predstavljale odgojiteljice Sandra Vlahov i Paula Zović sa temom Razvoj vještina opismenjavanja djece predškolske dobi te ravnateljica Doris Velan i psihologinja Gordana Trošt-Lanča sa temom Erasmus+ projekti u funkciji osiguranja kvalitete u ranom i predškolskom odgoju i obrazovanju.