eTwinning projekt “Zimski događaji u našoj zemlji”

Mješovita odgojna skupina “Zvrki” (PV Cerovlje) zajedno sa odgajateljicama skupine Martom Šestan i Ameliom Lušetić uključila se u međunarodni eTwinning projekt pod nazivom “Winter events from my country” (“Zimski događaji u našoj zemlji”). Projekt okuplja 15 učitelja i odgajatelja iz 5 europskih država: Hrvatske, Turske, Srbije, Rumunjske i Moldavije koji rade s djecom u dobi od 3 do 14 godina.

CILJEVI PROJEKTA:

1. Okupljanje djece različitih dobnih skupina kroz raznovrsne aktivnosti.
  2. Organiziranje zajedničkih aktivnosti sa djecom iz drugih zemalja (Turska, Srbija, Rumunjska, Moldavija).
  3. Upoznavanje različitih kultura.
  4. Korištenje web alata i tehnologije.
  5. Provođenje alternativnih metoda u procesu učenja.
  6. Obogaćivanje nastavnog plana i programa.
  7. Olakšati učenje korištenjem različitih tehnika i metoda.

PLANIRANE AKTIVNOSTI:

Međusobno upoznavanje sudionika i djece, predstavljanje ustanova, zajednička suradnja sa ostalim sudionicima, izrada loga i postera projekta, aktivnosti iz likovnog, glazbenog, dramskog i matematičko-istraživačkog područja, aktivnosti na vanjskom prostoru, izrada završnog proizvoda i završetak projekta.

OČEKIVANI ISHODI:

1. Aktivnosti namijenjene različitoj dobi djece.
  2. Upoznavanje s drugim kulturama i njihovim običajima zimi.
  3. Korištenje tehnologije na način koji je primjeren dječjoj dobi i stupnju razvoja.
  4. Korištenje alternativnih metoda rada.
  5. Upoznavanje djece s web alatima.
  6. Razvoj socijalne dobrobiti i osjećaj grupne pripadnosti u projektu.
  7. Usvajanje vještina suradnje i radnih navika.
  8. Povezivanje učitelja i odgajatelja iz različitih zemalja i kultura, zajedničko djelovanje kroz razne aktivnosti i izmjenu informacija.
  9. Razvoj cjelokupnih kompetencija i vještina učitelja i odgajatelja.

U sklopu projekta, odgajateljice su kreirale i dvije igre koje možete isprobati na sljedećim linkovima: