Listići uče o razvrstavanju otpada i biootpadu

Odgojna skupina Listići su kroz dvije radionice učili o važnosti pravilnog gospodarenja otpadom i biootpadom te time stvarali navike brige o prirodi. Radionice je vodila Zvijezdana Bertetić, djelatnica tvrtke Usluga d.o.o.

Prva je radionica održana 9. studenog 2023. godine pod nazivom Otpad odvojimo i dobre navike prigrlimo. Listići su učili o tome kako se pravilno gospodari otpadom i kako se on pravilno odvaja. Nakon kratkog teoretskog djela, djeca su se samostalno okušala u pravilnom odvajanju otpada u dvorištu vrtića.  

Druga je radionica održana 16. siječnja 2024. godine pod nazivom Kompostiranje je fora. Djeci su predstavljene osnove pravilnog kompostiranja, zašto je dobro kompostirati te što je dobro, a što nije stavljati u kompost. Nakon kraćeg teoretskog djela, djeca su, uz pomoć voditeljice radionice, sami stvorili mali komposter. Oni će njegovim promatranjem moći pratiti promijene do kojih će doći nastajanjem komposta iz biootpada.