JOB SHADOWING U SUBOTICI

Odgojiteljice Maja Mišon i Sanda Bartolić su u sklopu Erasmus projekta “Jačanje ustanove i pojedinca za sudjelovanje u Europskom prostoru odgoja i obrazovanja“ sudjelovale u Job shadowing aktivnosti (praćenje rada) u dječjem vrtiću u Subotici od 10-14.04 2023.

Odgojiteljice su bile u dva vrtića – “Sanda Marijanović” u centru grada i “Mala Sirena” u predgrađu. Ostvarile su dobru suradnju s pedagoginjom vrtića Violetom Vrcelj Odri koja ih je dočekala i provela kroz oba vrtića te sve skupine. U “Sandi Marijanović” upoznale su voditeljicu tog vrtića te boravile u engleskoj skupini “Flowers”, gdje su upoznale njihov način rada kroz projekte. U “Maloj Sireni” upoznale su voditeljicu koja im je pokazala jasličke i vrtićke skupine te pomogla s prijevodom u mađarskim skupinama.

Sudjelovale su u radionici (aktiv vaspitača) s temom: „Kako do inspirativnog prostora za igru, suradnju i istraživanje djece“ te podijelile vlastito iskustvo u organizaciji prostora i rada.

Obje odgojiteljice su vrlo zadovoljne ovim iskustvom i raduju se drugim prilikama.