STARE IGRE – PROJEKT ZAVIČAJNOSTI

Odgojna skupina Žirafice iz područnog vrtića u Gračišću se ove pedagoške godine aktivno uključila u provođenje projekta Implementacije zavičajnosti u kurikulume predškolskih ustanova Istarske Županije.

U projekt zavičajnosti uključili su se na temelju interesa djece za starinskim igrama. Projekt je započet u 12. mjesecu kada su za vrijeme Božića govorili o kupovanju igara i igračkama. U istraživanju starih igara pomogli su im roditelji i nonići djece. Surađivali su s Etnografskim muzejom u Pazinu te Sanc. Michel tematskim parkom u Savičenti.
Djeca su pokazala veliki interes za svakodnevno igranje tih starih igara te su odgojiteljice posebno ponosne na to s obzirom da u današnje moderno doba djeca puno vremena provode na mobitelima i kompjuterima.