19. Olimpijada Dječjih vrtića Pazin

U petak, 5. svibnja 2023. u 9,30 sati,  na gradskom stadionu u Pazinu, zapaljena je olimpijska baklja i podignuta olimpijska zastava kao znak za početak 19. Olimpijskog festivala dječjih vrtića Pazinštine.

Natjecatelji su se takmičili u pojedinačnim i ekipnim disciplinama i to u: bacanju loptice u dalj, skoku u dalj s mjesta, trčanju na 50m, štafeti, nogometu te u vrtićkom rukometu – disciplini Vrtko.

Uz 300-tinjak djece iz pazinskog dječjeg vrtića „Olga Ban“, njegovih područnih vrtića u Cerovlju, Motovunu, Lupoglavu, Tinjanu, Sv.Petru u Šumi, Gračišću i Karojbi te Montessori dječjeg vrtića Mali princ, na stadionu je bilo i 40-tak njihovih odgajateljica te vanjskih suradnika i suradnica.

Oni najbolji odmjeriti će snage s djecom iz cijele Istre na županijskoj Olimpijadi koja će se održati 1. lipnja 2023. u Rovinju.

Olimpijski festival se organizira u suradnji sa Zajednicom sportskih udruga Grada Pazina, a majice i kape za sve sudionike osigurao je Hrvatski olimpijski odbor. Koordinator natjecanja je Patrick Rabar, tajnik Zajednice sportskih udruga Grada Pazina.

REZULTATI 19. DJEČJE OLIMPIJADE DJEČJEG VRTIĆA «OLGA BAN» PAZIN ODRŽANE 5.05.2023. NA GRADSKOM STADIONU U PAZINU

TRČANJE 50 m

1. Ivano Ladavac (Mali princ, Pazin) vrijeme: 8’80”
  2. Nino Zović (Cvjetići, Pazin)
  3. Pepo Grabar (Mali princ, Pazin)

Ž

1. Tonka Gržetić (Mići meštri, Pazin) vrijeme: 9’51”
  2. Zara Jurčić (Bubamarci, Pazin)
  3. Katia Zgrablić (Mravići, Pazin)

ŠTAFETA 4×25 m

1. LEPTIRIĆI (Pazin) vrijeme: 23’72”
  2. KRIJESNICE (Pazin)
  3. ŽIRAFICE (Gračišće)

Ž

1. TINJAN vrijeme: 22’07”
  2. KAROJBA
  3. BUBAMARCI (Pazin)

BACANJE LOPTICE U DALJ

1. Rafael Sandalj (Mali princ, Pazin) 15,05 m
  2. Tin Ritoša (Vjeverice, Gračišće)
  3. Nolan Runko (Tintilinići, Pazin)

1. Dora Belac (Krijesnice, Pazin) 10,15 m
  2. Larisa Vlašić (Listići, Pazin)
  3. Dora Peštalić (Sv. Petar u Šumi)

SKOK U DALJ

1. Antonio Brdar (Frndalići, Cerovlje) 149 cm
  2. Leni Udovičić (Krijesnice, Pazin)
  3. Jan Ravnić (Lupoglav)

1. Nika Čiz (Bubamarci, Pazin) 133 cm
  2. Ema Škopac (Krijesnice, Pazin)
  3. Nina Udovičić (Sv. Petar u Šumi)

NOGOMET

1. PAZINKA (Listići i Iskrice, Pazin)
  2. TINJAN
  3. POKEMONI (DC Veli Jože, Pazin)

VRTKO – RUKOMET U VRTIĆU

1. KRIJESNICE (Pazin)
  2. TINJAN

I najmlađi natjecatelji, djeca iz skupina ranog odgoja Zvjezdice, Pačići i Sovice, odmjeravali su snage na terenu u njima prilagođenim disciplinama: trčanju na 30m, skoku u dalj te bacanju loptice u dalj s mjesta. Evo i njihovih rezultata:

TRČANJE 30 m

1. Benjamin Pamić (Sovice)
  2. Karlo Zović (Zvjezdice)
  3. Amai Londero (Zvjezdice)

BACANJE LOPTICE U DALJ

1. Erin Hrastić (Sovice) 3,70 m
  2. Lea Fornažar (Sovice)
  3. Vera Opašić (Pačići)

SKOK U DALJ

1. Arlena Matković (Pačići) 88 cm
  2. Mei Pastorčić (Sovice)
  3. Anja Koraca (Sovice)

UKUPNI POBJEDNIK:

Ekipa „Krijesnice“ iz Pazina

PEHAR ZA FAIR PLAY

S obzirom da su svi natjecatelji poštivali pravila natjecanja i pokazala pravi olimpijski duh, pehar za fair play ove godine dodijeljen je dugogodišnjoj ravnateljici Dječjeg vrtića „Olga Ban“ Pazin, Vesni Rusijan, kao zahvalu da je kroz svih dosadašnjih 19 Olimpijskih festivala promicala sport u predškolskoj dobi na području Pazina i Pazinštine.

Čestitamo svim natjecateljima i svim osvajačima medalja!