ERASMUS MOBILNOST – POSJET ODGOJITELJICA IZ ŠPANJOLSKE I SLOVENIJE

U tjednu od 3. – 7.10.2022. u našem je vrtiću boravilo 6 odgojiteljica, stručnih djelatnica i ravnateljica. Njih 4 iz Valencie i okolice te dvije iz vrtića Navihanček iz Središća Ob Dravi u Sloveniji. Stručnjakinje ranog i predškolskog odgoja su pod vodstvom pedagoginja imale priliku upoznati matični vrtić u Pazinu, kao i područne vrtiće u Tinjanu, Gračišću, Karojbi i Motovunu. Svi su im vrtići pripremili srdačnu dobrodošlicu, ispričali im o svom radu, poveli ih u šetnju. U Karojbi su sudjelovali u jednog predstavi za djecu koju je pripremila i održala naša odgajateljica Sandra Vlahov uz pomoć svoje pregačice pričalice, a koja se održala u šumi. Pri tom, su mogli doživjeti i način rada s djecom u šumi. Prisustvovale su i našoj gradskoj manifestaciji povodom Dana učitelja. Mjesec dana kasnije, u studenom 2023. kod nas su boravile i 4 odgojiteljice iz dječjeg vrtića Najdihojca iz Ljubljane, vrtića s kojim surađujemo već nekoliko godina.