Zvončići sade u svom povrtnjaku

Kako nam u susret dolaze topliji dani i vrijeme je za sadnju raznog povrća, vrtićka skupina “Zvončići” iz Karojbe osmislila je vlastitu aktivnost pod nazivom “Povrtnjak”.

Cilj aktivnosti je razvijanje svijesti kod djece o zdravom načinu života i važnosti zdrave prehrane. Također, važno je djecu od malih nogu upoznati s mogućnostima za uzgoj voća i povrća koje im pruža priroda.

Tako su djeca zajedno za svojim odgojiteljicama promatrali razvoj biljaka od sjemena do odrasle biljke kroz sadnju graha u čaše.

Ubrzo su aktivnost “Povrtnjak” zaokružili sadnjom raznog povrća u gredice koje su djeca sama oslikala. Sadili su rajčice, tikvice, krastavce, dinje, paprike, poriluk, salatu, peršin i bosiljak.

Konačno, u narednim će mjesecima promatrati rast i razvoj posađenih biljaka te nestrpljivo iščekuju kušati plodove svog rada!