RADOVI NA SANACIJI DIJELA STROPA U SANITARIJAMA

Obavještavamo Vas da je  u srijedu u jutarnjim satima, došlo do otpadanja žbuke na dijelu stropa u sanitarijama na prvom katu zgrade Dječjeg vrtića „Olga Ban“ Pazin, u Ulici Družbe sv. Ćirila i Metoda 1, koje koristi skupina „Hihotići“. U tom trenutku, u sanitarijama nije bilo djece ni odraslih. Neposredni uzrok tom događaju je dotrajalost drvene međukatne konstrukcije na tom dijelu. Sanaciji ove štete pristupilo se odmah. Nakon konzultacija s inženjerima građevine, koji su sudjelovali prošle godine na sanaciji dijela krovišta iste zgrade, pristupilo se sanaciji oštećenog stropa. Postavljene su gipsane ploče te su time stropovi dodatno ojačani, a preventivno sanacija je izvršena i na stropu u hodnicima i spavaonici skupine „Hihotići“ na prvom  katu. Angažirana je tvrtka Pastel iz Pazina, da u najkraćem roku sanira nastalu štetu. Izvršen je pregled svih ostalih stropova te nije uočena potreba za sanacijom ostalih dijelova. Radovi se odvijaju tijekom vikenda, kako bi u ponedjeljak ujutro djeca i djelatnici mogli nesmetano nastaviti sa redovnim radom.

Nadalje, po početku radnog tjedna hitno ćemo zatražiti stručno mišljenje o sigurnosti objekta za daljnje korištenje, te ukoliko mišljenja budu podijeljena odmah ćemo pristupiti alternativnom rješenju smještaja djece i djelatnika.  O svim budućim koracima i dobivenim informacijama pravovremeno ćemo Vas obavijestiti.

 

 

Ravnateljica:

Vesna Rusijan