SVEČANO OTVORENJE

Dana 31.8.2020. službeno je otvoren novi, obnovljeni dio matičnog objekta Dječjeg vrtića „Olga Ban“ Pazin. Projekt rekonstrukcije sufinancirala je Europska unija iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj putem Mjere 7.4.1. “Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu. Iznos potpore iznosio je  5.269.729,15 kuna. Rekonstrukcija je započela 19. srpnja 2019. godine od strane izvođača radova pazinske tvrtke Vladimir Gortan d.d. prema glavnom projektu arhitektice Tatjane Berton i nadzorom od strane tvrtke Učka konzalting d.o.o.

Ukupna vrijednost rekonstrukcije Vrtića iznosila je oko 8.200.000 kn, od čega se 6.737.500 odnosi na građevinske radove, 967.957 na opremu, 243.750 na nadzor te 250.793 na procijenjene izvantroškovničke radove i ostale troškove.

Usprkos nepovoljnim okolnostima izazvanim pandemijom koronavirusa svi radovi su izvedeni u roku, a projektom rekonstrukcije postojeće zgrade vrtića postiglo se proširenje prostora za ukupno 770 četvornih metara, riješio se problem nedostatka prostora za dnevni odmor djece te se veličina soba za dnevni boravak djece uskladila s propisanim državnim pedagoškim standardom.

Povodom svečanog otvorenja govor je održao glavni nadzorni inženjer tvrtke Učka d.o.o. Darko Kolarić, gradonačelnik Grada Pazina Renato Krulčić i ravnateljica Dječjeg vrtića „Olga Ban“ Pazin Vesna Rusijan. Uz pomoć djece prerezana je svečana vrpca nakon čega su uzvanici imali priliku razgledati nove prostore.