MINDFULNESS MEDITACIJE ZA DJECU

Mindfulness meditacije odnosno meditacije usredotočene svjesnosti za djecu sve češće se prakticiraju u odgojno-obrazovnim ustanovama diljem svijeta jer se pokazalo da, osim za odrasle, primjena mindfulnessa ima mnogobrojne dobrobiti i za djecu. Redovitim prakticiranjem vježbi djeca mogu poboljšati koncentraciju, smanjiti razinu stresa, razviti empatiju te bolje prepoznati i regulirati vlastite emocije. Vježbe pomažu u usmjeravanju pažnje na vlastite misli, emocije, tjelesne osjete i okolinu u sadašnjem trenutku.

U nastavku su vođene mindfulness meditacije (vježbe disanja i vizualizacije) koju je pedagoginja Maja pripremila za djecu predškolske dobi. Oni koji žele isprobati više vježbi, prijedloge aktivnosti mogu pronaći u BROŠURI.

Ovo je  prilika i za vas; uzmite malo vremena za sebe, zastanite, dišite i s djetetom isprobajte vježbe.

 

Dah u boji

 

 

Lišće na potoku

 

Pregled tijela

 

Prijateljske poruke