VAŽNO!!!!: Odluka Stožera civilne zaštite Istarske županije o ograničenju rada i mjerama ponašanja od 15. ožujka do 14. travnja 2020. godine

Ministarstvo zdravstva Republike Hrvatske donijelo je dana 11. ožujka 2020. godine Odluku o proglašenju epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2 na području čitave Republike Hrvatske.
Slijedom toga donosi se Odluka Stožera civilne zaštite Istarske županije o ograničenju rada i mjerama ponašanja od 15. ožujka do 14. travnja 2020. godine:

1. TRGOVAČKI CENTRI – OBAVEZNO PRIDRŽAVANJE SVIH
PROTUEPIDEMIJSKIH MJERA DONESENIH 12. OŽUJKA 2020.
– ograničiti rad maksimalno do 18:00 sati
– ograničiti broj ljudi koji su istovremeno prisutni u centru na način da se na
ulazu regulira broj osoba koje istovremeno ulaze u centar,
– ispred blagajni na pod staviti oznake razmaka od najmanje jedan (1)
metar,
– omogućiti da radi što veći broj blagajni radi veće protočnosti.

2. TRGOVINE PREHRANE (MANJE VELIČINE, UKLJUČUJUĆI I TRGOVINE NA BENZINSKIM POSTAJAMA)
– ograničiti rad maksimalno do 18:00 sati
– ograničiti broj ljudi koji su istovremeno prisutni na način da se na ulazu
regulira broj osoba koje istovremeno ulaze,
– u prodajnom prostoru održavati međusobni razmak od najmanje jednog (1)
metra,
– omogućiti što brži protok kupaca i izlazak iz objekta.

3. UGOSTITELJSKI OBJEKTI SVIH KATEGORIJA – PREKID RADA OD 15. OŽUJKA DO 14. TRAVNJA 2020.
– izuzimaju se dostava hrane te rad Pučke kuhinje, uz maksimalne mjere
predostrožnosti

4. USLUŽNE DJELATNOSTI u kojima se ostvaruje neposredni bliski kontakt sa klijentima (frizeri, pedikeri, brijači, kozmetičari i i sl…) – PREKID RADA OD 15. OŽUJKA DO 14. TRAVNJA 2020.

5. Ostaje na snazi preporuka da djeca vrtićke i školske dobi ostaju kod kuće do 14. travnja 2020. godine. Zbog blizine žarišta ugroze od epidemije koronavirusom i provedenih mjera na području Istarske županije kojima se ograničio rad pravnih osoba i okupljanje ljudi, donosi se preporuka za vrtiće, osnovne i srednje škole, te fakultete, da se ti prostori u vremenu do 14. travnja 2020. ne koriste kao mjesta okupljanja, u protivnom će donesena mjera biti nedjelotvorna.
Osobe koje imaju znakove oboljenja gornjih dišnih puteva trebaju izbjegavati sva javna mjesta.
.
NAČELNIK STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE