KADA, KAKO I KOLIKO VREMENA DJECA U HRVATSKOJ PROVODE PRED MALIM EKRANIMA

BEZ NADZORA RODITELJA 70 POSTO DJECE PREDŠKOLSKE DOBI GLEDA TV, 2/3 IH KORISTI MOBITEL I RAČUNALO, A 75 POSTO TABLET – NEKI SU OD REZULTATA PRVOG NACIONALNOG ISTRAŽIVANJA O PREDŠKOLSKOJ DJECI PRED MALIM EKRANIMA PRIKAZANIH U RODINOJ INFOGRAFICI
Izvor: roda.hr

Uz dozvolu Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba, udruga Roda je u okviru svog projekta Razmisli pa klikni od vrtića grafički prikazala podatke iz Prvog nacionalnog istraživanja o predškolskoj djeci pred malim ekranima, koje su proveli Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba i Hrabri telefon.

Koliko je elektroničkih uređaja u prosjeku dostupno predškolarcima, kada, kako i koliko vremena provode koristeći ekrane, nadziru li njihovi roditelji uporabu ekrana, te što ih očekuje ako ih ne pripremimo za sigurno i odgovorno korištenje tehnologije, pogledajte u infografici.

Preuzeto: s portala Medijska pismenost