MAŠKARE 2017

Danas, 17. veljače 2017. centar Pazina uljepšale su dječje maškare. Dječja maškarana povorka djece iz matičnog i područnih vrtića krenula je sa Šetališta u 10 sati, a zatim su se vesele maskice spustile do glavnog gradskog trga. Bilo je tu oluja, tornada i sunca, planeta i zvijezda, muffina, sladoleda, trukinje, vatre, sova, zečića, afričkih divljih životinja, vila i vilenjaka, jelki, pahuljica, umjetničkih slika, puzzli i mozgalica, malih prinčeva, ruža, čitača, a našla se tu i jedna kobra. Sve su maske izrađivala djeca zajedno sa svojim roditeljima i odgajateljima na stvaralačkim radionicama koje su se održavale u vrtiću proteklog tjedna.

Na Trgu Slobode plesali su i zabavljali se do 11 sati, nakon čega su ih zamijenili osnovnoškolci.

Dječja maškarana povorka ove godine “slavi” jubilarnih 20 godina pa smo tim povodom pozirali i za milenijsku fotografiju.