Rastimo zajedno plus

Dragi roditelji,rz-plus

obaviještavamo Vas da se u našem vrtiću počinju provoditi radionice za roditelje „Rastimo zajedno plus“. Program radionica s roditeljima “Rastimo zajedno Plus” osmišljen je u suradnji s Uredom UNICEF-a Hrvatske, a namijenjen je majkama i očevima djece s teškoćama (djece s razvojnim odstupanjima i dodatnim edukacijskim potrebama i razvojnim rizikom) u dobi do osam godina života. Provodi se u vrtićima diljem Hrvatske, pod vodstvom posebno educiranih i stručno osposobljenih voditeljica. U našem vrtiću to su Ingrid Baxa, odgajateljica i Jasmina Jelenić, soc. pedagoginja.

Postavljate li si možda neka od ovih pitanja?
• Postupam li dobro, jesam li prestrog ili preblag, dosljedan ili nedosljedan?
• Što mojem djetetu zaista treba? Činim li dovoljno?
• Kako raditi ono što je najbolje za dijete, a pritom ne zanemariti sebe?

Ova pitanja i još mnoga druga bit će teme spomenutih radionica na kojima se:
• predavanjima i vježbama stječu znanja i vještine koje roditeljima koriste u odnosu s djetetom,
• razgovara i izmjenjuju iskustva o rješavanju problema s djetetom,
• konačno, druženjem i razmjenom iskustava postaje se sigurniji, samopouzdaniji i zadovoljniji čovjek.

Program radionica s roditeljima „Rastimo zajedno Plus“ sastoji se od jedanaest dvosatnih i tematski povezanih radionica:
1. Svako je dijete posebno, svaki je roditelj poseban
2. Između očekivanja i prilagodbe
3. Četiri stupa roditeljstva
4. Psihološke potrebe djeteta i roditeljski ciljevi
5. Sva naša djeca i kako ih volimo
6. Slušanje – važna vještina roditeljstva
7. Kako dijete uči o svijetu oko sebe?
8. Granice: zašto i kako?
9. Roditeljske odgovornosti
10. Biti roditelj: utjecaji i izbori
11. Završetak i novi početak

U našoj ustanovi radionice će se održavati u skupini Pačići (kod ulaza u jaslice) u gornjem vrtiću počevši s četvrtkom, 26.3.2015. od 17.00 do 19.00 sati. Sudjelovanje je dobrovoljno i besplatno.
Molimo Vas da nas najkasnije do utorka, 17.3. obavijestite o vašem dolasku i to osobno, dolaskom u sobu stručnog tima ili na broj mobitela: 098 518 998 (Jasmina).
Dobro nam došli!

Voditeljice: Ingrid Baxa i Jasmina Jelenić