Dječji olimpijski festival 2014

U petak 09. svibnja 2014. u 9 satina gradskom stadionu u Pazinu zapaljena je olimpijska baklja i podignuta olimpijska zastava kao znak za početak 13. Olimpijskog festivala Dječjeg vrtića „Olga Ban“ Pazin. Natjecatelje, suce, navijače i sve ostale okupljene pozdravila je ravnateljica vrtića “Olga Ban” Pazin Vesna Rusijan, a nakon nje i gradonačelnik Grada Pazina Renato Krulčić. Osim 480 djece iz pazinskog i svih područnih vrtića na stadionu je bilo i 70-tak njihovih odgajateljica, vanjskih suradnika i suradnica te studentica.

Prije početka natjecanja, razgibavanje za sve natjecatelje vodile su Kristina Jurić i Lea Brigita Hek iz ŠRK Vita. Osim u klasičnim, pojedinačnim i ekipnim, disciplinama poput: trčanja na 50m, štafeti, nogometu, bacanju loptice u dalj te skoku u dalj s mjesta, naši su mališani snage odmjeravali i u skakanju u vreći, potezanju konopa, poligonu te oni najmlađi u vožnji tricikla.

Najboljima su medalje i pehare uručivali najbolji sportaši Grada Pazina za 2013. godinu Dubravka Družeta i Nini Stranić, dogradonačelnica Grada Pazina Mirjana Galant te ravnateljica vrtića Vesna Rusijan.

Olimpijski festival se organizira u suradnji sa Zajednicom sportskih udruga Grada Pazina, a majice i kape za sve sudionike osigurao je Hrvatski olimpijski odbor.

Zahvaljujemo svim suradnicima na pomoći: Crvenom križu, Vatrogasnoj postaji Pazin, ŠRK Vita, Armandu Lušetiću iz Zajednice sportskih udruga Grada Pazina, sucima Zoranu Antoloviću i Lučanu Gržetiću, dobošaru Dinu Miletiću, voditelju Dariu Brajkoviću i svima koje nismo spomenuli, a omogućili su da naša Olimpijada protekne u najboljem redu. U nastavku možete pogledati ovogodišnje rezultate:

TRČANJE 50 m

1. Leni Pauletić (Listići, Pazin)
  2. Atilio Marečić(Mravići, Pazin)
  3. Mateo Benazić (Cvjetići, Pazin)

Ž

1. Tina Udovičić (Sv. Petar u Šumi)
  2. Sara Deltin (Tinjan)
  3. Ana Dušić (Cvjetići, Pazin)

ŠTAFETA 4×25 m

3. Nina Zgrablić (Sv. Petar u Šumi) 119 cm

NOGOMET

1. SV. PETAR U ŠUMI
  2. ŠAJETE (Tintilinići, Bubamarci i Mići meštri, Pazin)
  3. PRSTIĆI (Pazin)

SKAKANJE U VREĆI

1. Ema Bančić (Tinjan)
  2. Lara Šteler (Sv. Petar u Šumi)
  3. Sara Hrelja (Zujalice)

POTEZANJE KONOPA

1. SV. PETAR U ŠUMI
  2. URAGAN (Zujalice, Listići, Iskrice – Pazin)
  3. MIĆI MEŠTRI (Pazin)

POLIGON

1. Lena Žufić (Mravići)
  2. Emili Koraca (Tinjan – Cmok)
  3. Teo Mikolić (Tinjan – Iglice)

TRICIKLIJADA

1. Erik Blažević Bitić (Mići meštri, Pazin)
  2. Fran Dušan (Pačići, Pazin)
  3. Roko Jurić (Pačići, Pazin)

PEHAR ZA FAIR-PLAY:

JASLIČKA SKUPINA „PAČIĆI“ KAO NAJMLAĐI NATJECATELJI

PEHAR ZA UKUPNOG POBJEDNIKA:

EKIPA „PETRIĆI“ IZ DJEČJEG VRTIĆA U SV. PETRU U ŠUMI

Čestitamo svim sudionicima, a posebno osvajačima medalja!

Fotografije pogledajte u našoj galeriji, a što naši klinci misle o olimpijadi, u kojim disciplinama su se natjecali i kako su se zabavili možete poslušati i u radio emisiji “Mali svijet, velikih misli” Radio Istre na sljedećem linku  http://www.radioistra.hr/Emisije/13%2005%20MSVM.mp3