Međužupanijski stručni skup “ERASMUS+: Europski projekti u vrtiću i osnovnoj školi”

14. listopada 2024. u Rijeci je održan međužupanijski stručni skup naziva “ERASMUS+: Europski projekti u vrtiću i osnovnoj školi”, organiziran od strane Agencije za odgoj i obrazovanje. Stručni skup vodile su viša savjetnica AZOO Jasna Šverko i Erasmus+ ambasadorica Vanessa Šćulac.

Na skupu su izlagali odgojno-obrazovni djelatnici iz osnovnih škola u Rijeci te dječjih vrtića iz Rijeke, Crikvenice, Varaždina i Pazina. Stručne suradnice psihologinja Gordana Trošt-Lanča i pedagoginja Tina Fabijančić iz Dječjeg vrtića Olga Ban Pazin održale su izlaganje na temu “Jačanje ustanove i pojedinca za sudjelovanje u Europskom prostoru odgoja i obrazovanja”, a osim Erasmus+ projekata, iskustava i akreditiranja, stručni skup dotaknuo se i teme eTwinning-a – platforme putem koje odgojno-obrazovni djelatnici mogu razmjenjivati znanja, ideje i iskustva te surađivati na projektima s kolegama iz inozemstva.