Erasmus+ projekt: „U šumi kao u učionici“

U srijedu, 22. svibnja započeo je drugi po redu dvodnevni susret partnera Erasmus+ projekta „U šumi kao u učionici“. Pod vodstvom Modelne šume Istra i uz pomoć OŠ „Vazmoslav Gržalja“ Buzet, DV „Olga Ban“ Pazin, POU Gospić te Gozdarskog inštituta Slovenije predstavljeni su trening moduli za edukaciju edukatora šumske pedagogije. Svi su partneri kreirali vlastite radionice iz šumske pedagogije za djecu različite dobi i sposobnosti. U popodnevnim satima, u radionicama na otvorenom, partnerima su se pridružili svi zainteresirani za šumsku pedagogiju i benefite koje ona nosi pri implementacije iste u rad.

U četvrtak, 23. svibnja, svi partneri projekta posjetili su i sudjelovali na radionici šumske pedagogije koju je organizirala Udruga za promicanje edukacije u prirodi „Drijade“. Posjetili su i „Šumske boje“ – atelje u prirodi te sudjelovali u igrificiranoj turi „Volim šumu Kontija“. U ZEC Kontija skup su zatvorili interpretativnom šetnjom „Skriveni život Kontije“.