Festival zavičajnosti u Marčani

U ponedjeljak, 27. svibnja, u sklopu projekta Implementacije zavičajnosti u kurikulum vrtića „Istra u očima djece / L’Istria negli occhi dei bambini – tradicija iz naših ruku / la tradizione dalle nostre mani, započeo je Festival zavičajnosti u Marčani. Toga je dana manifestacija započela kratkim programima djece vrtića iz Marčane i KUD Mate Balota te kratkim obraćanjima čelnika. Organizator Dječji vrtić „Vrtuljak“ Marčana i Općina Marčana u suradnji s lokalnim udrugama i obrtnicima pripremili su 25 radionica za više od 500 djece sudionika festivala.
U utorak, 28. svibnja, u Dječjem vrtiću „Vrtuljak“ Marčana održala se prezentacija projekata. Sve ustanove uključene u projekt kroz pedagošku godinu 2023./2024. prezentirale su svoje projekte. To su činili oblikovanjem video filma prikazom tijeka projekta, što je učinilo 25 predškolskih ustanova, odnosno 42 odgojne skupine. Iz DV Olga Ban Pazin, na projektu sudjelovale su dvije odgojne skupine – Zvjezdice i Žirafice, koje su se tokom godine upoznavale s tradicionalnom tjesteninom i slasticama ovih krajeva.