Erasmus+ projekt „U šumi kao u učionici“

U sklopu Erasmus+ KA210 projekta „U šumi kao u učionici“ odgojiteljice i pedagoginja vrtića su 27. i 28. ožujka provele na edukaciji u Ljubljani pri Gozdarskom inštitutu Slovenije.

Prvi zajednički susret svih partnera uključenih u projekt započeo je upoznavanjem i predstavljanjem rada svih ustanova i primjerima implementacije šumske pedagogije u svoj rad. Provedenom se radionicom dalo u uvid svim prisutnima neke od mogućnosti koje nudi šuma kao učionica. Drugog su dana prisutni imali mogućnost iz prve ruke vidjeti kako se to šumska pedagogija implementira u odgojno-obrazovni rad nekih ustanova u Ljubljani. Pružena im je prilika posjetiti osnovnu školu i dječji vrtić koji godinama u svoj rad integriraju takav pristup te time vidjeti primjere dobre prakse.