Ravnateljica Vesna Rusijan dobila Plaketu Grada Pazina

Kao znak priznanja za dugogodišnji predani rad kojim je unaprijedila rani i predškolski odgoj na području grada Pazina te za njenu drugu veliku strast – a to je razvoj psihologije kao znanosti. Dio svog profesionalnog vijeka provela je prodavajući na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Puli – Odsjeku Psihologije, a uza sve to rado volontira u brojnim udrugama te je aktivna članica istarskog tima za psihološke krizne intervencije, autorica je i niza stručnih članaka o predškolskom odgoju i psihologiji, a od 2006. godine ponosna je UNICEFO-va mentorica iz područja prevencije vršnjačkog nasilja. Ovo je naravno samo dio njezine biografije – a gospođa Rusijan, ravnateljica Dječjeg vrtića „Olga Ban“ i koja tu dužnost obnaša od 1995. godine – dakle punih 28 godina, početkom rujna odlazi u zasluženu mirovinu.

izvor: Grad Pazin