Dječji vrtovi u PV Tinjan

U suradnji s roditeljima, odgajatelji i djeca svih skupina Područnog vrtića Tinjan, već drugu godinu zaredom uređuju svoje gredice i dvorište svog vrtića.

Odgojna skupina Žabice, 27.4.2023. godine organizirali su popodnevnu radionicu s roditeljima “Naš vrt” i posadili u dvorište stablo šljive, kupine, maline te rajčice, paprike, jagode, salatu, jednu lubenicu i malo cvijeća.

Uloga odgojiteljica je bila da organiziraju mjesto gdje će saditi te su roditelji sa djecom zajedničkim snagama zasadili sadnicu koju su donijeli po vlastitom izboru.

Nakon radionice su se djeca i njihove odgojiteljice nastavili brinuti o vrtu, zalijevati sadnice kako bi narasle dovoljno velike da ih mogu ubrati i odnijeti u kuhinju kako bi im kuharice napravile nešto ukusno od, njihovim rukama uzgojenog, voća i povrća.