raSTEM – STEM radionice

U  sklopu projekta raSTEM u holu pazinskog Spomen doma u petak, 27.1.2023. za učenike osnovne i srednjih škola te djecu u godini pred polazak u školu našeg vrtića, održane su praktične radionice iz područja znanosti i tehnologije.

Radionice su bile interaktivne i koncipirane tako da su odgovorile na zaista zanimljiva pitanja kako bi što više približile STEM područja djeci. Za vrtićarce su bile namijenjene 3 radionice:

  • BALONČIĆI (Kemija iza igračaka)
  • ONO OZBILJNO (Bionički sustavi)
  • ŠIŠMIŠOLOGIJA (Lov na šišmiše)

Nositelj projekta raSTEM je Astronomsko društvo Višnjan, a partneri projekta su: Udruga Virtus, Centar tehničke kulture Rijeka, Zajednica tehničke kulture grada Malog Lošinja, Udruga Klikeraj, Društvo Naša djeca Poreč, Zaklada za poticanje partnerstva i razvoj civilnog društva, Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Veleučilište u Karlovcu, Dječji vrtić Višnjan, Osnovna škola Jože Šurana Višnjan.
Organizaciju znanstvenog sajama u Pazinu podržali su Pučko otvoreno učilište Pazin i Grad Pazin.