ERASMUS+ EDUKACIJA: PRAG, ČEŠKA

U sklopu Erasmus+ projekta „Jačanje ustanove i pojedinca za sudjelovanje u Europskom prostoru odgoja i obrazovanja“ psihologinja Gordana Trošt-Lanča je u Pragu, u periodu od 7. do 11. studenog 2022. godine pohađala tečaj „Train the trainer“.

Tečaj je održan u organizaciji ShipCona, a pokrivao je niz tema koje su temeljne za uspješno vođenje svih oblika grupne obuke: pisanje strukture obuke, potrebne vještine i učinkovita praksa, verbalna i neverbalna komunikacija, aktivno uključivanje sudionika, rješavanje pitanja i teških tema.

Na tečaju su, osim psihologinje, sudjelovali i učitelji iz Grčke i Portugala pa su polaznici imali mogućnost povezati se, predstaviti svoju zemlju i mjesto iz kog dolaze te predstaviti i usporediti odgojno-obrazovne sustave različitih zemalja, kao i vlastitu odgojno-obrazovnu praksu.

Psihologinja će stečena znanja koristiti u pripremi i provedbi radionica za odgajatelje i roditelje.