Izlaganje na državnom stručnom skupu – Održivi razvoj u ranome djetinjstvu

Naše odgojiteljice Sandra Vlahov i Voglja Hodžaj te pedagoginja Doris Velan odazvale su se pozivu više savjetnice za rani i predškolski odgoj i obrazovanje Andreje Silić da ponovno prezentiraju projekt kojim su odgojiteljice oduševile prisutne na Državnoj smotri projekata 25.5.2022. u Zagrebu te prikažemo i nove primjere dobre prakse našeg vrtića. Tako su, 25. i 26.11.2022. u Dječjem vrtiću Trnsko u Zagrebu sudjelovale na Dvodnevnom državnom stručnom skupu: Održivi razvoj u ranome djetinjstvu – održivost od početka.

U subotu, 26.11.2022., drugog dana skupa,  izlagale su rad pod nazivom “Dječja prezentacija života u prirodi i održivost u Dječjem vrtiću “Olga Ban” u Pazinu” koji uključuje i rad ostalih odgojiteljica iz područnog vrtića u Tinjanu, a pedagoginja je predstavila i aktivnosti kojima promičemo održivi razvoj u cijeloj ustanovi (suradnja s komunalnim poduzećima, Gradskim društvom Crvenog križa Pazin, boravak vani, naš Mini ReMida centar, radovi za vrtićki kalendar od otpadnih i recikliranih materijala, umjetnički sadržaji, projekti i aktivnosti po skupinama…) te kako smo ciljeve i aktivnosti održivog razvoja ukomponirali u Godišnji plan rada ustanove i u vrtićki Kurikulum.

Posebnost skupa da je se održao uživo i omogućio veću razmjenu znanja i iskustva, nakon dugih pandemijskih godina.