Područni odjel u Tinjanu obilježio 100 godina izgradnje izvora Pišćet

U petak, 29.04.2022, Dječji vrtić “Olga Ban” Pazin – Područno odjeljenje Tinjan, u suradnji s Kumpanijom Kosirići Tinjan obilježili su 100 godina izgradnje izvora Pišćet u blizini Tinjana. Uz kratki folklorni program i dječje igre u prirodi pridružio im se i gosp. Mario Gašparini iz Fabci sa svojim tovarom te vjerno prikazao kako se nekad vadila voda iz izvora te važnost postojanja izvora i važnost vode općenito. Uz mnoštvo dječjih pitanja i znatiželje ugodno su proveli nekoliko sati u prirodi. Djeca su vodu s izvora, u “siću” donijela do vrtića i oprala ruke prije ručka, pazeći da svi stignu oprati ruke s malo vode i iskustveno učeći o vremenu kad nije bilo vode iz “špine”.

Fotografije možete pogledati u našoj galeriji.