Dječji olimpijski festival 2014

U petak 09. svibnja 2014. u 9 satina gradskom stadionu u Pazinu zapaljena je olimpijska baklja i podignuta olimpijska zastava kao znak za početak 13. Olimpijskog festivala Dječjeg vrtića „Olga Ban“ Pazin. Natjecatelje, suce, navijače i sve ostale okupljene pozdravila je ravnateljica vrtića “Olga Ban” Pazin Vesna Rusijan, a nakon nje i gradonačelnik Grada Pazina Renato Krulčić. Osim 480 djece iz pazinskog i svih područnih vrtića na stadionu je bilo i 70-tak njihovih odgajateljica, vanjskih suradnika i suradnica te studentica.

Prije početka natjecanja, razgibavanje za sve natjecatelje vodile su Kristina Jurić i Lea Brigita Hek iz ŠRK Vita. Osim u klasičnim, pojedinačnim i ekipnim, disciplinama poput: trčanja na 50m, štafeti, nogometu, bacanju loptice u dalj te skoku u dalj s mjesta, naši su mališani snage odmjeravali i u skakanju u vreći, potezanju konopa, poligonu te oni najmlađi u vožnji tricikla.

Najboljima su medalje i pehare uručivali najbolji sportaši Grada Pazina za 2013. godinu Dubravka Družeta i Nini Stranić, dogradonačelnica Grada Pazina Mirjana Galant te ravnateljica vrtića Vesna Rusijan.

Olimpijski festival se organizira u suradnji sa Zajednicom sportskih udruga Grada Pazina, a majice i kape za sve sudionike osigurao je Hrvatski olimpijski odbor.

Zahvaljujemo svim suradnicima na pomoći: Crvenom križu, Vatrogasnoj postaji Pazin, ŠRK Vita, Armandu Lušetiću iz Zajednice sportskih udruga Grada Pazina, sucima Zoranu Antoloviću i Lučanu Gržetiću, dobošaru Dinu Miletiću, voditelju Dariu Brajkoviću i svima koje nismo spomenuli, a omogućili su da naša Olimpijada protekne u najboljem redu. U nastavku možete pogledati ovogodišnje rezultate:

TRČANJE 50 m

M

 1. Leni Pauletić (Listići, Pazin)
 2. Atilio Marečić(Mravići, Pazin)
 3. Mateo Benazić (Cvjetići, Pazin)

Ž

 1. Tina Udovičić (Sv. Petar u Šumi)
 2. Sara Deltin (Tinjan)
 3. Ana Dušić (Cvjetići, Pazin)

ŠTAFETA 4×25 m

M

 1. LEPTIRIĆI (Pazin)
 2. LUPOGLAV
 3. ZUJALICE (Pazin)

Ž

 1. LEPTIRIĆI (Pazin)
 2. SV. PETAR U ŠUMI
 3. CVJETIĆI

BACANJE LOPTICE U DALJ

M

 1. Luka Hekić (Sv. Petar u Šumi) 15,30 m
 2. Petar Buretić (Lupoglav) 14,90 m
 3. Vito Turković (Mići meštri, Pazin) 12,45 m

Ž

 1. Gloria Zović (Iskrice, Pazin) 10,10 m
 2. Nina Prenc (Tinjan) 9,55 m
 3. Leona Aleksandra Jurić (Mravići, Pazin) 9,45 m

SKOK U DALJ

M

 1. Oskar Udovičić (Sv.Petar u Šumi) 151 cm
 2. Arno Dotlić (Lupoglav) 132 cm
 3. Joris Van Ingen (Motovun) 130 cm

Ž

 1. Tea Cvitan (Tinjan) 131 cm
 2. Nina Benčić (Iskrice, Pazin) 120 cm
 3. Nina Zgrablić (Sv. Petar u Šumi) 119 cm

NOGOMET

 1. SV. PETAR U ŠUMI
 2. ŠAJETE (Tintilinići, Bubamarci i Mići meštri, Pazin)
 3. PRSTIĆI (Pazin)

SKAKANJE U VREĆI

 1. Ema Bančić (Tinjan)
 2. Lara Šteler (Sv. Petar u Šumi)
 3. Sara Hrelja (Zujalice)

POTEZANJE KONOPA

 1. SV. PETAR U ŠUMI
 2. URAGAN (Zujalice, Listići, Iskrice – Pazin)
 3. MIĆI MEŠTRI (Pazin)

POLIGON

 1. Lena Žufić (Mravići)
 2. Emili Koraca (Tinjan – Cmok)
 3. Teo Mikolić (Tinjan – Iglice)

TRICIKLIJADA

 1. Erik Blažević Bitić (Mići meštri, Pazin)
 2. Fran Dušan (Pačići, Pazin)
 3. Roko Jurić (Pačići, Pazin)

PEHAR ZA FAIR-PLAY:

JASLIČKA SKUPINA „PAČIĆI“ KAO NAJMLAĐI NATJECATELJI

PEHAR ZA UKUPNOG POBJEDNIKA:

            EKIPA „PETRIĆI“ IZ DJEČJEG VRTIĆA U SV. PETRU U ŠUMI

Čestitamo svim sudionicima, a posebno osvajačima medalja!

Fotografije pogledajte u našoj galeriji, a što naši klinci misle o olimpijadi, u kojim disciplinama su se natjecali i kako su se zabavili možete poslušati i u radio emisiji “Mali svijet, velikih misli” Radio Istre na sljedećem linku  http://www.radioistra.hr/Emisije/13%2005%20MSVM.mp3