DJEČJI TJEDAN 2024.

U ponedjeljak, 7. listopada 2024., koncertom „Barba i teta pjevaju vrtićarcima“ otvoren je Dječji tjedan u organizaciji Društva „Naša djeca“ Pazin. Djeca iz odgojnih skupina matičnog vrtića tom su prigodom slušala, pjevala i plesala uz tradicijsku glazbu Istre i europskih zemalja. Društva „Naša djeca“ svake godine početkom listopada raznim aktivnostima obilježavaju Dječji tjedan, pod geslom „Ljubav djeci prije svega!“. Osim organizacije igara, priredbi i stvaralačkih aktivnosti za djecu, ostali su ciljevi Dječjeg tjedna usmjeravanje pozornosti javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu, pokretanje akcija od šireg značaja za razvoj i odgoj djece, poticanje volonterskog društvenog i stručnog rada odraslih s djecom te aktivne participacije djece u aktivnostima lokalne i šire zajednice.