Radionice za roditelje

20141007_141805-001

U studenom se po drugi put u našem vrtiću održao ciklus radionica “Čujem, vidim, učim – Medijski kompetentna obitelj”.

Projekt Čujem, vidim, učim – Medijski kompetentna obitelj provodi Udruga Suncokret iz Pule u suradnji s Dječjim vrtićem Pula i Dječjim vrtićem „Olga Ban“ Pazin.
Financijsku podršku daje Istarska županija iz Proračuna za 2014. godinu u okviru svog javnozdravstvenog prioriteta „Podrška obitelji“.

Projekt se provodi u formi radionica za roditelje predškolske djece u svrhu edukacije i pružanja podrške te jačanje roditeljskih kompetencija. Ciklus sadrži dvije radionice u trajanju od 2 sata.
Ciljevi projekta su:
– educirati i informirati roditelje o utjecaju medija na rast i razvoj predškolske djece
– razvijati svijest o važnosti komunikacije s djecom o medijima i medijskom sadržaju

Radionica 1.dan – ponedjeljak, 10.11.2014. u 17:30
Tema: Komunikacija roditelja i djece
Ciljevi radionice:
– upoznavanje s procesom učenja kod djece
– razviti svijest o važnosti pravilne komunikacije između roditelja i djece
– poticanje Ja – poruka i aktivnog slušanja u svakodnevnoj komunikaciji s djecom

20141007_141838
Radionica 2.dan – utorak, 11.10.2014. u 17:30
Tema: Utjecaj medija na djecu
Ciljevi radionice:
– upoznavanje s pojmovima medijske pismenosti, medijske kompetencije
– prednosti i opasnosti utjecaja medija i medijskog sadržaja
– prepoznavanje dvostruke uloge medija u društvu
– analiza reklamnog sadržaja
– uloga odraslih u odnosu na medije

20141007_141829
Radionice i materijal za sve sudionike su besplatni. Broj sudionika na radionicama je ograničen.
Za upis na radionicu obratite se odgojiteljima/cama iz skupine.

Za sve potrebne informacije, o projektu i radionicama, slobodno se obratite putem e-mail adrese voditeljice projekta: andrea.bileta@gmail.com